Choď na obsah Choď na menu
 


Alexander rybak

1. 9. 2009

Obrázok

Alexander Rybak , narodený 13. mája 1986. Matka Natallia Valiantsinauna Rybaková (nar. 1959) je pianistka a otec Ihar Aliaxandravič Rybak (nar. 1954) hrá na husle. Rodina bývala v Bielorusku až do Alexandrových 6 rokov. Potom sa presťahovali do Nórska, do mestečka Nessoden na predmestí Osla, kde stále pôsobí.

hudobník, skladateľ a spevák

 

Detstvo

Štvorročný Alexander sa spolu s rodičmi presťahoval do Nórska, kde jeho otec dostal ponuku na prácu. Ako päťročný začal hrať na husliach a piane. Ako šesťročný sa vrátil do Minska, začal študovať na hudobnej škole v Bieloruskej štátnej hudobnej akadémii. Po návrate do Nórska vyštudoval konzervatórium v Osle (Norwegian Academy of Music).


Hudobná kariéra 

Spolu so svojím otcom Alexander účinkoval ako hudobník v nórskom muzikále "Morten Haketa". Hudobné turné pôsobilo po Európe, Amerike a Číne. V roku 2006 v Nórsku, vyhral súťaž mladých talentov "Kjempesjansen" skladbou "Foolin'".

Koncertoval spolu s najznámejším nórskym mládežníckym symfonickým orchestrom "Ung Symfoni". Ako svoje hudobné idoly označuje spevák Mozarta, The Beatles a Stinga. Získal cenu "Andersa Yahresa" v oblasti kultúry. S folkovou piesňou "Fairytale" - Rozprávka, ktorú Rybak sám napísal, v nórskom národnom turné Eurovision-2009 získal 700 tisíc hlasov od divákov. Stal sa víťazom „Eurovision-2009“ v Moskve 16. mája 2009 s 387 bodmi - o 169 bodov viac ako druhý najlepší, s najvyšším skóre aké kedy na Eurovision Song Contest bolo.

 

                                                                                               zdroj :wikipédia

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.